Nasze Zgromadzenie należy do rodziny franciszkańskiej i jest oparte na regule
III Zakonu Regularnego św. Franciszka. Pragniemy żyć Ewangelią przez życie
w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie naśladując Jezusa ubogiego, pokornego
i posłusznego Ojcu według nauczania i świadectwa św. Franciszka z Asyżu. „Szczególne natchnienie czerpiemy z przykładu św. Klary «umiłowanej latorośli Biedaczyny »”    
                   
/ z Konstytucji Zgromadzenia/

 

 

Jesteśmy oddane specjalnej opiece Dziewicy zwiastowania, która jest doskonałym wzorem poświęcenia się Bogu. Dla wyrażenia tego oddania się Maryi otrzymujemy imię Maria jako część imienia zakonnego.

Codzienne uczestnictwo w Eucharystii jest dla nas ośrodkiem i szczytem konsekrowanego życia i najcenniejszym skarbem duchowego dziedzictwa. Włączamy się w publiczną modlitwę Kościoła poprzez odmawianie Liturgii Godzin.
Każdego dnia rano i wieczorem poświęcamy pół godziny na medytację.
Czerpiąc z wzoru Założycielki, która była blisko kapłanów i kleryków poprzez modlitwę i rady duchowe podczas modlitwy w ciągu dnia modlimy się o uświęcenie kapłanów a w czwartki podczas adoracji Eucharystycznej łączymy się z Jezusem powierzając powołanych
i prosząc „Pana żniwa o robotników”.

Zgromadzenie jest pod specjalna opieką Najświętszego Imienia Jezus, które dla serca Matki Założycielki było centralnym punktem pobożności. Matka Teresa oddają w opiekę Zgromadzenie Imieniu Jezus dla uczczenia go wybrała inicjały Jego Świętego imienia jako ozdobę habitów sióstr. Ze wszystkimi sprawami siostry zwracamy się do Najświętszego imienia Jezus jako swego Oblubieńca, który nigdy nie zostawił ich bez pomocy a daje im radość i pocieszenie dla serca.
/ z pism Założycielki/

 

powrót
początek...

 

Reguła III Zakonu
św. Franciszka

św.Franciszek

św.Klara

Czcigodna Matka Teresa Cortimiglia

 

 

 

 

copyright © Franciszkanki Świętej Klary 2006 - 2016