«Bóg w niebie, a papież na ziemi».
*
«O Jezu, zwyciężyłeś! Zwyciężyłeś w mojej duszy, a ona stała się Twoim szczęśliwym łupem”.
*
„Szczęście, jakiego człowiek może pragnąć na ziemi, moja dusza osiągnęła, ponieważ miała pewność, iż posiada Miłość, która wypełnia pustkę serca i niczego już nie chce i do niczego nie dąży”.
*
Niech będzie uwielbiony Pan Jezus za to, że zechciał zaszczycić mnie i wybrać na towarzyszkę swoich cierpień jednocząc się ze mną w zbawianiu dusz.
*
O Jezu, moja jedyna miłości, jedyna przyczyno mojej radości.
Miłość nadaje sens mojemu życiu, bez niej nie mogłabym żyć.
 *
Jezu, czyń jak chcesz, ponieważ twoja Wola jest dla mnie droższa, od wszystkiego, co mi się podoba. Twoja Wola jest regułą mojego życia i celem wszelkiego działania.
*
O Jezu-Miłości, nie chcę niczego więcej tylko Miłości, niech rośnie we mnie ta Miłość, potrzeba Miłości, głód i pragnienie...tak, ciągle rośnie, aż do momentu gdy moje życie zostanie pochłonięte przez Miłość, bym mogła Cię kontemplować i cieszyć się Tobą, nie tylko teraz, ale przede wszystkim w wieczności.
*
Zanurzam moje serce w Twoim Świętym Sercu, byś je pocieszył Twoją Miłością!
*
«O Jezu, uczyń mnie Twoją gołębicą, Twoją czystą oblubienicą.
*
O Jezu, co za radość, co za słodycz. Tu kocham, ale też płonę, cieszę się i cierpię męki miłości, doświadczam bezkresnych przestrzeni i duszę się...
Miłości i rozkoszy moja – pozwól mi odpoczywać w Tobie. Pozwól mi całkiem zanurzyć się w Tobie. Niczego więcej nie pragnę. Tylko Miłość jest moim odpoczynkiem i podporą mego życia.
*
O Jezu, kocham w Tobie wszystkich ludzi, i dla wszystkich pragnę zbawienia, ponieważ są Twoimi dziećmi i moimi braćmi...
*
«Niech żyje Jezus!
To jest okrzyk mojego serca.
Niech żyje Jezus!
To jest motto, na moich ustach.
Tak, Jezus jest pocieszeniem w moich w udrękach.
Jezus jest radością w moich goryczach.
Jezus jest życiem mojego życia.

*
«Niech żyje Jezus! IHS.
Niech to święte Imię odciśnie się w naszych sercach i dla Jego chwały kierujemy nasze wysiłki, nasze wysiłki!
*
Jezus jest pragnieniem mojego życia. On kieruje moim działaniem i jest celem moich tęsknot.
*
Jezu, spraw, aby w Tobie spełniło się moje życie, bym zawsze się Tobie podobała, i abyś Ty zawsze był ze mnie zadowolony.
*
Jestem szczęśliwa, że zostałam powołana przez Ciebie i podniesiona do tak wielkiego zaszczytu! Jak mogę Ci podziękować za tak wielkie wybranie?
*
O Jezu, Miłości moja, życie mojej duszy, nie mogę dłużej bez Ciebie żyć. Ty jesteś samym życiem, jego tchnieniem!
*
Przyjmij mnie jako towarzyszkę swoją, bym mogła z radością prowadzić do Ciebie wszystkie dusze, bym mogła Ci pomóc w dziele Zbawienia.
 *

 

powrót
początek...

 

 

copyright © Franciszkanki Świętej Klary 2006 - 2016