Jesteśmy kontemplacyjno – czynną franciszkańską wspólnotą Sióstr. Wszelką działalność, którą podejmujemy jest w naszych domach, nie podejmujemy posługi poza naszymi wspólnotami. Nasz dom zakonny jest placówką autonomiczną i jedyną w Polsce. Choć okazały i zewnętrznie wygląda dobrze wymaga remontów,  ponieważ budując budynek część prac zostało źle wykonanych, w tym momencie nie są w stanie nam pomóc nasze współsiostry z innych domów, gdyż mają również remonty związane z dostosowaniem do aktualnych wymogów.
 
W budynku prowadzimy przedszkole i bursę dla studentek. W roku 2012 został wykonany remont sali dla drugiej grupy dzieci. Remont obejmował dostosowanie sali, salek, łazienek do wymogów, jakie obowiązują jak i prac zewnętrznych. W trakcie prac okazało się miedzy innymi; że sala po ściągnięciu paneli drewnopodobnych jest w surowym stanie, jak również, że trzeba wymienić część stolarki okiennej. W trakcie prac okazało się  że budynek nie jest ocieplony, co wpływa na koszty utrzymania budynku, okna zostały źle założone co odczuwalne jest już przy pojawiających się mrozach. W roku 2013 zakończono prace remontu salek, łazienek i częściowo stolarki okiennej drugiej części przedszkola. W roku 2014 zakończono remont pokoi, łazienek i korytarza w części dla studentek. W roku 2015 przeprowadzono częściowy remont kuchni w której okazało się że osadnik jest połączony z kanalizacją co krótko mówiąc jest szambem, tych zbiorników wewnątrz domu jest dwa, pojawiła się też pleśń i wilgotność na ścianach, mamy również do usunięcia rurę gazową która jest położona przez całą długość domu. W roku 2015 zostało wykonane osuszenie i izolacja fundamentów które było konieczne ponieważ w domu, zaczynała się pojawiać wilgoć na ścianach. Czeka nas wykonanie ocieplenia budynku, wymiany okien pozostałej części co wpłynie na zmniejszenie kosztów utrzymania… co jeszcze znajdziemy, po trochu wychodzą nowe niespodzianki…
 
Niestety - same nie zdołamy wykonać prac ze środków, które posiadamy, dlatego szukamy ludzi, którzy nam pomogą. Będziemy wdzięczne za przyłączenie się i wsparcie nas.


Wyrażamy wdzięczność za okazaną życzliwość, wielkie serce i Waszą pomoc duchową i materialną.
Dziękujemy za wpłaty na nasze konto.
Jesteście obecni w modlitwach naszych i dzieci, którą każdego dnia kierujemy do Boga
za wstawiennictwem naszej Założycielki Matki Teresy Cortimiglia
w intencji naszych Dobroczyńców.
Niech sam Jezus  będzie Wam nagrodą za Wasze otwarte i hojne serce.

To dzięki Wam udało nam się tak wiele zrobić...

Jeśli pragniesz nas wesprzeć...

Każdy sposób wsparcia jest dla nas niezwykle cenny.

Z SERCA BÓG ZAPŁAĆ!!!

ZAPEWNIAMY O CODZIENNEJ MODLITWIE W INTENCJI NASZYCH DOBROCZYŃCÓW

Z darem modlitwy Siostry Franciszkanki Świętej Klary

Numer konta:

Franciszkanki Świętej Klary

31-581 Kraków, ul. Gałczyńskiego 7

BANK PEKAO SA Oddział w Krakowie

73 1240 4650 1111 0010 4281 6460


powrót
początek...
 
copyright © Franciszkanki Świętej Klary 2006 - 2016